Potřebujeme tě! Staň se dobrovolníkem a poznej pride zblízka

Datum Posted in Nezařazené
  • Nemáš s kým jít do průvodu?
  • Chceš poznat nové lidi? Adrenalin?
  • Zajímá tě LGBTQI aktivismus, ale nevíš, jak na to?
  • Ujíždíš si na svítivě oranžových vestách?
  • Chceš si procvičit angličtinu?

PŘIDEJ SE K NAŠÍ PARTĚ DOBROVOLNÍKŮ A DOBROVOLNIC

Mozaika_dobrovolnici

S čím nám můžeš pomoct?

Celý týden budeme mít každé odpoledne až do večera základnu v Pride Village na Střeláku (Střelecký ostrov - přivítáme i mimopražské dobrovolníky!) a v neděli dokonce celodenní Pride piknik tamtéž. To znamená, že potřebujeme obsluhu do prodejního stánku s duhovými věcmi (dokážeš prodat i vítr ve vlasech?), pořádkovou službu (jsi přirozená autorita?), nebo třeba tazatele průzkumu spokojenosti mezi návštěvníky (osmělíš se oslovit cizí lidi a získat si jejich pozornost?).

Pro naše zahraniční hosty hledáme guest service – lidi, kteří se o ně postarají, aby se tu cítili jako v bavlnce. Dovezou naše hosty z letiště do hotelu, dovedou je na místo akce, vezmou je na večeři, doporučí místa, která by ve volném čase měli navštívit. Je tvou silnou stránkou angličtina a komunikace s cizinci? Přihlas se nám.

Hledáme také lidi s výtvarným cítěním. Můžeš nám pomoct s výzdobou duhové tramvaje, aut do průvodu nebo s výrobou balonkových brán do sobotního průvodu - v tom případě bude tvůj pracovní titul "balonková víla". No není to úkol snů?

A tím se dostáváme k sobotnímu průvodu Prahou. Den začíná společnou snídaní festivalového týmu a dobrovolníků. V oranžové reflexní vestě s logem Prague Pride se na organizaci průvodu bude podílet okolo stovky organizátorů a organizátorek  - a ty můžeš být mezi nimi. Jedná se zejména o zajištění bezpečného prostoru okolo alegorických vozů... prostě aby auto roztančenému účastníkovi nepřejelo nohu, nekopl ho kůň nebo třeba nějaký šílenec neskočil pod tramvaj. Když si přivedeš kamarády, půjdete v průvodu celou dobu spolu a na Letné se můžete těšit na odpočinek v dobrovolnické zóně vybavené například vlastním vyvoněným záchodem a posezením: Na Letné získáš taky poukázky na občerstvení.

Pokud jste celá partička, můžete se přihlásit jako vlajkonoši do čela průvodu. V tom případě budete na všech fotkách ve všech médiích!

Mozaika_dobrovolnici2

Chceš se rovnou přihlásit?

Vyplň registrační formulář v sekci Zapojte se a koordinátorka Jana se s tebou domluví.

Chceš nejdřív víc informací, máš k dobrovolničení pro Pride nějaký dotaz?

Napiš na dobrovolnici@praguepride.com, co nejdřív ti odpovíme.