40 000 lidí v průvodu. Byla to opravdu pořádná oslava lásky!

Datum Posted in Nezařazené

Prague Pride 2016 byl zas větší než ten předchozí. V sobotu 13. srpna 2016 přišlo do průvodu nebo jako přihlížející podpořit rovné právo na lásku 40 tisíc lidí. Máme zase jednou radost z české společnosti.

(Nejen) politici a političky v průvodu

V průvodu jelo 12 alegorických vozů a my všem děkujeme, že se rozhodli takto přihlásit k hodnotám otevřenosti a respektu. Na čele průvodu jely tři minicoopery, které vezly největší celebrity: Omara Sharifa Jr., Sestry věčné radosti Vish a Romu ze San Franciska a ředitelku festivalu Kateřinu Saparovou, která byla v nejvyšším očekávání nejmladšího člena prajdího týmu. Ten se nakonec narodil začátkem září.

Pruvod_minicoopery_cezety

Hned za miníky jely elektrické motorky Čezety, na nichž se svedla i ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Jsme rádi, že se letos rozhodla Prague Pride podpořit a šla v čele průvodu spolu s ministrem pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřím Dienstbierem, primátorkou hl. m. Prahy Adrianou Krnáčovou a radní pro kulturu a sousedské vztahy MČ Praha 7 Hanou Třeštíkovou. V průvodu byl také senátor Václav Láska, který dal Prague Pride 2016 záštitu, a senátorka Ivana Cabrnochová. Bylo super, že se z davu na chodníku vynořil i Dominik Feri. A samozřejmě nechyběl americký velvyslanec Andrew Shapiro, jehož vždycky moc rádi vidíme.

Pruvod_celo_banner

Po cestě na Letnou se průvod zastavil na Dvořákově nábřeží, aby minutou ticha uctil památku obětí střelby z amerického Orlanda. K nebi v tu chvíli vystoupalo 49 černých balonů. Čechův most zdobil 16metrový transparent We are Orlando. K útoku v americkém gay baru došlo téměř přesně před dvěma měsíci a Prague Pride chtěl tímto gestem již pozapomenutou tragédii připomenout a upozornit na nebezpečí homofobie.

Orlando

Na Letné pak následovalo báječné odpoledne plné sluníčka, hudby, skvělého jídla a pití a zajímavých setkání. Z toho, jak plný park celé odpoledne byl, je jasné, že tohle byl jednoznačně nejsilnější ročník. Produkční festivalu odhadují, že v 22 hodin, kdy akce končila, na Letné zůstávalo ještě min. 10 tisíc lidí.

Letna_tanec_dav

Již nyní připravujeme ročník 2017. A budeme rádi, pokud se k nám připojíte!

Pokud byste se chtěli stát sponzorem nebo firemním partnerem, napište nám na email: kristina.oravcova@praguepride.com

A pokud se k nám přidat a poznat festival z druhé, organizátorské strany, rádi vás přivítáme! Pište na office@praguepride.com.

Děkujeme! Váš Prague Pride

Tym