Máte nápad na skvělou akci? Přihlaste ji na Pride! Ať se program vybarví

Datum Posted in Aktuality

15Pride neděláme pro sebe, ale pro všechny. A vy máte příležitost nám pomoct přidat do programu akci, kterou jsme my nebo naši programoví partneři ještě nevymysleli. Ozvěte se nám se svými nápady. Jak na to, se dozvíte níže.

Akci v programu mohou uspořádat jednotlivci, organizace i firmy. Akce se musí týkat LGBT světa a nejlepší bude, když se bude týkat našeho letošního tématu. Více si o něm přečtěte pod návodem.

Deadline pro přihlášení je 20. května. Potřebujeme zjistit, zda se nám váš typ akce do programu vejde a také potřebujeme probrat detaily. Pište Tereze a Radkovi na maily tereza@praguepride.com a radek@praguepride.com.

Jakým tématem letos rozehřejeme Prahu?

Mnoho lidí se pořád domnívá, že být gay, lesba, bi nebo trans není přirozené a že to jde proti přírodě. My proti přírodě jít nechceme a proto říkáme, že jsme se narodili takoví, jací jsme – gayové, lesby, trans a bi. O tom je letošní Pride. LGBT lidi byli, jsou a budou, mohou to být umělci stejně jako dělníci, a ačkoli se to mnohým nemusí líbit, žijí ve všech státech světa.

LGBT lidé jsou součástí naší společnosti a my letos (a jindy také) chceme, aby široký svět vnímal gaye a lesby jako lidi s odlišnou sexuální orientací a zjistil, že není důvod se bát zrovnoprávnění.

V programu bychom se proto chtěli zaměřit na dějiny LGBT osobností, gay lidi v různých částech světa a v různých profesích a konečně chceme věnovat prostor duhovým rodinám, protože je naprosto přirozené, že člověk touží vychovávat potomky.

Pro koho vaše akce bude?

Cílíme na LGBT komunitu, nejen tu českou, ale i zahraniční. Praha přitahuje hodně gay turistů. Někteří se sem jedou bavit, jiní poznávat lidskoprávní otázky. Chceme se také zaměřit více na heterosexuální většinu a ukázat jí, že přijít na Pride může být zábava a že LGBT lidé jsou stejní jako oni.

Kde akce pořádáme?

Po hlavním městě máme několik míst, kde můžete navštívit nějakou pridovou akci.

Pride House – Přímo u Václavského náměstí v Centru Langhans budeme debatovat a rozšiřovat si obzory.

Pride Village – Na Střeleckém ostrově vznikne gay oáza připravená pro pohodová odpoledne, koncerty i rodinné akce.

Pride Theatre – Švandovo divadlo se letos rekonstruuje, ale hledáme jiný prostor, kde vytvoříme divadelní scénu i kino, protože teplé kultury je plný svět.

Side Events – Jak jsme řekli, LGBT lidé jsou všude. Na mnoha dalších místech Prahy se objeví programové akce ať už kulturního, sportovního, společenského nebo duchovního rázu. Ano, na parties myslíme taky, nebojte.