Co vás kromě hudby čeká v sobotu na Letné?

Datum Posted in Aktuality

Na Letenské pláni bude v sobotu 12. srpna kromě tří hudebních stagí opět připraven JarmarQ neziskových organizací i dalších bohulibých iniciativ. Stánků budou mraky. Abyste se mezi nimi neztratili, přinášíme přehledného průvodce: co všechno dělat na Letné, když se vám zrovna nebude chtít tančit?

HIV TESTOVACÍ ZÓNA

Česká společnost AIDS pomoc opět přináší anonymní a bezplatné rychlotesty na HIV a další pohlavně přenosné choroby. Letos to nebudou pouhé sanitky, ale celá testovací zóna, kde bude pohodlné čekání i samotný průběh testu a konzultace. Testovat se bude mezi 14. a 21. hodinou.  Nezapomeňte, že včasná léčba dokáže zajistit kvalitní život. Neodkládejte to.

PatrickHachaPhotography-256

PRAGUE PRIDE

Spolek Prague Pride asi nemusím představovat. Na stánku si budete moci zakoupit festivalový textil a drobné předměty na podporu další činnosti spolku. A můžete zde vyplnit návštěvnický průzkum, který obsahuje pár základních otázek. Jeho výsledky pomůžou Prague Pride sehnat partnery pro příští ročník festivalu a celkově festival ještě zlepšit.

AMNESTY INT.

Amnesty International je dobrovolné hnutí lidí z celého světa, kterým není lhostejné porušování lidských práv a chtějí se mu postavit. Stánek se ponese v duchu kampaně BRAVE – nespravedlivě odsouzených LGBT aktivistů a aktivistek. Budete moci podepsat petici za jejich propuštění a uvidíte výstavu LGBT komunity z kampaně „Neboj se taky mluvit”.

CHARLIE

Spolek při Univerzitě Karlově sdružující LGBT+ lidi z akademické obce a další osoby blízké univerzitě. Opět pro vás připravili velmi oblíbenou aktivitu – „manželství na jeden den“. Kampaň za rovní manželství v České republice teprve začala, a tak nezbývá, než si na manželství na Letné zase jenom hrát.

Letna_panorama2

GALIBI

Zájmový klub Studentské unie ČVUT v Praze, který je určen pro vysokoškolské studenty, absolventy a jejich přátele. Cílem je vytvořit přátelskou atmosféru a nabídnout gay studentské minoritě a gay-friendly osobám možnost využití volného času. Na stánku bude fotostěna a prezentace spolku.

GAY GAMES PARIS 2018

Od 4. do 12. srpna 2018 proběhnou v Paříži výroční 10. GAY GAMES – největší světová sportovní a kulturní událost otevřená úplně všem. Je nejvyšší čas se o nich něco dozvědět a začít trénovat. Česká republika přece musí postavit svůj vlastní tým. Tak co, jaká disciplína vám jde nejlíp?

HATEFREE

Iniciativa lidí, kteří usilují o život bez násilí a nenávisti. HateFree Culture nabízí možnost nahlížet na věci z různých úhlů pohledu. Na Letné najdete videostánek, kde se bude natáčet video do kampaně HateFree. Buďte sluníčkáři, stavte se tam a přispějte k dalšímu z videí, které pak uvidí miliony lidí v ČR!

IBOYS.CZ, IGIRLS.CZ

Online seznamky, které přinášejí také aktuální informace z oblasti  LGBT tematiky a zapojují se do organizace LGBT iniciativ, např. běhu proti homofobii. Na stánku budou rozdávat drobné reklamní předměty, prodávat náramky a klíčenky s logy iBoys a iGirls, fotografovat  návštěvníky a certifikovat profily iBoys.cz a iGirls.cz.

IN IUSTITIA

První neziskovka, která se komplexně a dlouhodobě zabývá tématem násilí z nenávisti. In Iustitia poskytuje souhrnnou podporu obětí násilí z nenávisti po celém území ČR, zastupuje na policii a u soudu, radí a vzdělává. Můžete se s nimi seznámit a vzít si jejich telefonní číslo. Člověk nikdy neví, kdy se mu bude hodit.

JSME FÉR!

Nastal čas bavit se o manželství pro všechny Čechy a Češky bez rozdílu. Je přece fér, abychom se také mohli brát, nejen registrovat. Pokud věříte ve věrnou a stálou lásku, připojte se k celostátní kampani, kterou zastřešuje Koalice za manželství. Můžete podepsat petici, vyfotit se u fotostěny, koupit si placku a dostanete náramek zdarma.

Letna_panorama1

LOGOS

Ekumenické společenství LGBTQ věřících, jejich rodin a přátel. Vytváříme prostor pro společná setkání, sdílení se, debaty a modlitby. Budeme rozdávat letáčky a dělat rozhovory s lidmi. Stavte se v logosím stánku ke krátké kontemplaci. Nebo si tam můžeme pořídit oblíbenou placku s nápisem Bůh je trans.

PROUD

Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu: PROUD prosazuje zrovnoprávnění LGBT+ lidí v oblasti rodičovství a manželství, zabývá se tématy LGBT+ stárnutí a trans* osob. Pořádá diskuze podPROUDem a uděluje ceny bePROUD za přínos komunitě. Budou rozdávat balonky, letáčky a další propagační materiály.

SPQP

Společnost pro queer paměť přispívá k uchovávání pamětí na životní příběhy lidí neheterosexuální orientace a genderově nenormativní identity v Česku. Na stánku budou mít historickou fotostěnu, prodej pohlednic s queer historickou tematikou s možností odeslání přímo ze stánku. Můžete napsat vzkaz budoucím generacím nebo si zakoupit knihu Teplá Praha.

TRANS*PARENT

Podpůrné a osvětové sdružení usilující o prosazení pozitivních společenských změn ve prospěch transgender osob v ČR. Pořádá pravidelné podpůrné skupiny a další akce pro českou trans a non-cis komunitu i pro veřejnost. Na stánku budou informační letáky a prodej drobných předmětů.

BIBLIOBUS

Chodíte do knihovny a máte platný čtenářský průkaz? Přijďte s partnerem/partnerkou pro originální duhovou čtenářskou placku! Nechodíte do knihovny? Zapište se na dva měsíce zdarma s plackou jako bonus. Také si v Bibliobusu můžete posedět s knihou nebo si zahrát deskovku. Duhový Oskar Městské knihovny na vás čeká!

MAGAZÍN LEGALIZACE

Magazín, který vám rozšíří zorničky. Na stánku se seznámíte s časopisem, ale uvidíte i ukázku sortimentu e-shopu, textil, kosmetiku, knihy s drogovou tematikou či vykrajovátka ve tvaru konopného listu pro veselé pečení. Stánek bude také petičním místem pro podpis petice za legalizaci konopí.

Letna_panorama7

PET HEROES

Nezisková organizace pomáhající opuštěným psům a kočkám v nouzi. Na stánku bude občerstvovací stanice pro pejsky, prodej věcí z charitativního obchůdku a poradenství ohledně pejsků a kočiček. Pokud s sebou budete mít na Letné čtyřnohého miláčka, na tomto stánku se stavte hned několikrát, ať nemá žízeň.

TANEC PRAHA / PONEC

Otevřený prostor pro současný tanec a pohybové divadlo s přesahem k jiným žánrům. Na jeho scéně se pravidelně představují ty nejzajímavější inscenace tuzemských i zahraničních souborů. Ročně se zde odehraje na 200 akcí. Ve stánku budou prezentovat podzimní představení v Ponci a připravované kurzy pro veřejnost.

LOONO

Studenti medicíny a mladí lékaři, kteří ukazují, jak je prevence důležitá. Určitě znáte jejich #prsakoule či #zijessrdcem. Na modelech prsou a varlat budou školit správnou techniku samovyšetřování (prevence rakoviny), na modelu srdce a mozku ukážou, jak včas odhalit infarkt a mrtvici. Dostanete tetovačky se srdcem nebo razítko.

ALSA

Spolek ALSA sdružuje pacienty a profesionály se zájmem o amyotrofickou laterální sklerózu, ALS. Tu nemoc, co měl Stanislav Gross. Ve stánku si můžete vyzkoušet snímač očních kontaktů, jak se cítí znehybnění pacienti (pomocí speciálního oděvu), můžete vyslechnout přednášku či zkusit kvíz o ALS.

IDEALISTÉ.CZ

Idealisté kladou důraz na veřejné investice především do rozvoje infrastruktury, vzniku pracovních míst, zdravého životního prostředí či vzdělávání. Ekonomicky lze názory klasifikovat jako keynesiánské či post-keynesiánské. Čekají na vás ankety, drobné sportovní aktivity, podpisová akce, aktivismus a představování spolku.

MAREK HILŠER NA HRAD

Petiční stánek kandidáta na prezidenta České republiky. Pro návštěvníky bude mít i letáčky a placky. Připomínáme, že podpisem petice kandidáta ještě nevolíte, ale jen přispíváte k tomu, aby vůbec mohl kandidovat v prezidentských volbách.

Letna_panorama4

MLADÍ SOCIÁLNÍ DEMOKRATÉ

Mladí sociální demokraté jsou mládežnickou, samostatnou a nezávislou organizací sociálně demokratické orientace. Nabízí alternativu dynamické a participativní demokracie, společnost respektu a solidarity. Na stánku se bude prezentovat jejich činnost i speciální vůz MSD.

MLADÍ ZELENÍ A STRANA ZELENÝCH

Mladí zelení jsou občanské sdružení bojující za lidská práva, sociálně spravedlivou společnost a ochranu životního prostředí. Strana zelených je politická strana, která se dlouhodobě zasazuje o zrovnoprávnění LGBT+ osob. Čeká vás kreativní dílna, odpočinková zóna (fatboye), letáčky a propagační materiály.

PETIČNÍ STÁNEK MICHALA HORÁČKA

Na stánku můžete podepsat petiční arch kandidáta na prezidenta Česká republiky. Připomínáme, že podpisem petice kandidáta ještě nevolíte, ale jen přispíváte k tomu, aby vůbec mohl kandidovat v prezidentských volbách.

U.S. EMBASSY PRAGUE / AMERICKÉ CENTRUM

Průvodci po Spojených státech v ČR – přibližují USA široké i odborné veřejnosti. Na stánku budou prezentovat informace o USA, velvyslanectví a Americkém centru, službách Amerického centra a připomenou nadcházející 100. výročí česko(slovensko)-amerických vztahů.

Komerční stánky

Ben and Jerrys

BEN&JERRY'S

Fair-trade zmrzlina dlouhodobě podporující LGBT, sociální zodpovědnost a komunitní uvažování.

 

Gaymap

LOLLIPOP

Stánek pro gaymap.cz s prezentací Prahy, Brna a partnerů gaymap.cz.

butiqcool

BUTIQCOOL

Prodej oděvů, pánských a dámských designových triček, tílek, šatů a doplňků.

Bubbleology

BUBBLEOLOGY

Londýnská značka představuje trendy nápoj – bubble tea. Dejte si ovocný či krémový drink, který osvěží nebo zahřeje, s cukrem či bez cukru. Ze dna kelímku můžete vysávat  praskající kuličky plné šťávy, želé nebo tapioku.

NYS

NYS COLLECTION NEW YORK

Nabízí kompletní sortiment slunečních brýlí různých stylů pro každý věk, rozpočet, životní styl a osobnost. Kupte jedny a na vše ostatní dostanete 50% slevu.

Vodafone

VODAFONE

Mobilní operátor je dvojnásobným držitelem ceny bePROUD zaměstnavatel roku 2015 a 2016. Firma se snaží, aby svým přístupem k LGBT komunitě byla příkladem pro další firmy. Na stánku je připravena chill out zóna, promowall s novinkami telefonů a sharing box.

Nas region

NÁŠ REGION

Noviny zdarma určené občanům středních Čech a městských částí Prahy.

Queershop

QUEERSHOP

Velký stánek s největším sortimentem duhových předmětů, který znáte z e-shopu, včetně knih.