Jana Vrána míří s představením BLACK&WHITE do zahraničí

Datum Posted in Aktuality

Tanečně-vizuální představení BLACK&WHITE Jany Vrány vzniklo letos pro festival Prague Pride, ale možnost uvidět ho dostávají lidé i v dalších městech. V listopadu s ním česká tanečnice a choreografka cestuje do Bratislavy, kde vystoupí v rámci Drama Queer Festivalu v neděli 12. 11. v prostoru současné kultury A4. V pátek 24. 11. ho představí v rodné Jihlavě v DIODu.

Již v září BLACK&WHITE zahájilo podzimní sezonu PONEC – divadlo pro tanec. Světovou premiéru mělo během letošního LGBT festivalu Prague Pride. Bylo to poprvé, kdy na Prague Pride premiéroval český umělec a navíc i žena tanečnice.

BLACK&WHITE ukazuje nejen, že mužský a ženský princip dřímá v každém z nás, ale především že zdánlivě protikladné síly tvoří přes svou odlišnost jeden celek. „Klademe si za cíl popřít klamnou iluzi duality,“ vysvětluje Jana Vrána a dodává: „Jsme si totiž jistí, že bílá i černá jsou dvě naprosto rovnocenné barvy, podstatné pro náš život.“ Inscenace je tanečním sólem Jany Vrány, která se zde ukazuje v několika podobách. Autorem kostýmů a líčení je Renee Vidourková, hudbu složil na míru představení český DJ a producent hiphopové skupiny PSH Mike Trafik.

Mozaika_Jana Vrana
Foto: Vojtěch Brtnický

Podzimní sezona PONCE divákům nabídne další čtyři premiéry. „Jsem zvědavá na scénickou verzi expresivního sóla Jany Vrány na zahájení 17. sezony a stejně tak budeme s napětím očekávat dva zcela odlišné projekty VerTeDance, výsledky spolupráce DOT504 s Antonem Lachkym a také po delší odmlce nový tvůrčí projekt Petra Tyce,“ říká Yvona Kreuzmannová, ředitelka. „Zároveň mě těší, že jsme propracovali nabídku pro děti a mladé diváky a rozšířili program o další nabídku veřejnosti, která si chce kouzlo současného tance prakticky zažít. Každá středa tak bude patřit tancechtivým divákům od seniorů přes děti různého věku po dospělé laiky i mírně pokročilé,“ doplňuje.

Tanec Praha

Nadace Život umělce

Diod

Pachtuv palac

Ministerstvo_kultury

Nike

Studio Alta