FUN&RUN 2018 startuje v květnu – registrujte se už teď

Datum Posted in Aktuality

V květnu si připomínáme Mezinárodní den boje proti homofobii, bifobii a transfobii. A jak jinak ho oslavit než charitativním během FUN&RUN, který nám opět pomůže vyběhnout s fobiemi!

Běžecký závod se opět koná v příjemném prostředí parku Stromovka, a to v sobotu 19. května 2018 – detailní informace o závodě najdete na www.funandrun.cz.

Vybíhat tentokrát budeme od Maroldova panoramatu. Zde se před závodem nebo po něm budete moci nechat zdarma otestovat na HIV v sanitce České společnosti AIDS pomoc, nechat si ověřit svůj profil na seznamce iBoys.cz a iGirls.cz, vyfotit se na památku ve fotostánku nebo třeba podepsat petici za manželství pro všechny Jsme fér. Navíc se letos propojíme s Finger Food Festivalem, který bude probíhat v prostoru sousední Tiskárny na vzduchu. Těšit se můžete na skvělou hudbu, malá jídla do ruky i dětský program. Takže FUN&RUN není jen pro aktivní běžce, ale i pro jejich rodiny, přátele, fanoušky a všechny, kdo se chtějí přijít pobavit a podpořit svou přítomností dobrou věc.

Počítáme letos s účastí max. 500 běžců a běžkyň. Neváhejte proto a zaregistrujte se do závodu už teď. Výtěžek ze startovného opět půjde na podporu internetové LGBT poradny Sbarvouven.cz a pražského Domu světla, který pomáhá HIV+ lidem. Jak se bude závod blížit, cena startovného bude narůstat.

Muži a ženy si mohou vybrat trať v délce 5 a 10 km. Nezapomínáme opět ani na děti, které svůj dětský závod poběží zdarma a budou soutěžit o perníkové medaile.

Chci se přihlásit do závodu

Mezinárodní den boje proti homofobii

Dne 17. května 1990 vyškrtla Světová zdravotnická organizace (WHO) homosexualitu ze seznamu nemocí. Znamenalo to, že homosexualita byla rozeznána jako sexuální orientace stejně jako heterosexualita. Gayové a lesby přestali být lékařskou vědou považováni za nemocné, které je potřeba léčit či alespoň držet pod kontrolou, jak tomu do té doby v mnoha společnostech bylo.

První Mezinárodní den boje proti homofobii byl vyhlášen v roce 2005 a pořádáním různých LGBT akcí se k němu připojila řada zemí z celého světa. V roce 2013 se už do #IDAHO zapojilo 120 zemí. Přijde nám důležité, aby se k této kampani přihlásila i Česká republika, která má ještě co dohánět na poli vyrovnání práv manželů a registrovaných partnerů, adopcí dětí stejnopohlavními páry, stigmatizace HIV+ osob, přístupu úřadů k transgender osobám apod.

Nemůžete se FUN&RUN 2018 zúčastnit?

Nemáte v sobotu 19. května čas a přitom považujete za důležité podpořit dosažení rovných práv pro LGBT osoby v Česku? Pošlete finanční příspěvek spolku Prague Pride, který se této práci systematicky věnuje.

Podpořím Prague Pride