FUN & RUN 2017

BĚŽECKÝ ZÁVOD

  • Datum: 14. května 2017
  • Lokace: Park Stromovka
  • Délka: 10 km, 5 km a dětský běh (100m)
  • Registrační stánek a start: Tiskárna na Vzduchu (Areál Výstaviště 67, 17000 Prague, Czech Republic)
  • Počet běžců a běžkyň: 304 osob (169 na 5km trase, 135 na 10km trase)
  • Výtěžek akce: 63 504 Kč
  • Počet rychlotestů HIV: 69 osob

FUN&RUN

logo-funrun

FOTOGALERIE

FOTOSTAN

Charitativní běh Fun&Run vynesl 63 504 Kč - závodilo 304 běžců a běžkyň

Charitativní běh Fun&Run pořádaný u příležitosti Mezinárodního dne boje proti homofobii a transfobii letos výrazně narostl. V neděli 14. května se v parku Stromovka sešlo na čtyři stovky lidí – běžců a běžkyň i těch, kdo je přišli povzbuzovat. Počasí nám přálo – bouřka přišla až odpoledne, a tak 304 závodníků a závodnic dokončilo závod ještě za slunečného počasí.

Na pětikilometrovou trať se vydalo 169 běžců a běžkyň, na 10kilometrovou jich vyběhlo 135. Bylo mezi nimi i 20 zaměstnanců ExxonMobil s dětmi – děkujeme za jejich účast a finanční podporu. Menší děti soutěžily v dětském běhu na 100 metrů o perníkové medaile.

Výsledky závodů v kategoriích muži, ženy a queer jsou k dispozici online.

Charitativní akce vynesla celkem 63 504 Kč

Částku si mezi sebe rovným dílem rozdělí online LGBT poradna Sbarvouven.cz a Dům světla. Všem zúčastněným velmi děkujeme.

Běh Fun&Run přišla do Stromovky podpořit primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová, která kvůli natažené šlaše nemohla běžet, a tak závod alespoň odstartovala. Fandit přišla také moderátorka a patronka poradny Sbarvouven.cz Ester Janečková, Patrik Procházka z iniciativy Výjimeční lidé, herečky Míša Maurerová, Lucie Křížková, Kristýna Frejová a také tanečník Jan Onder.

V průběhu celého dne bylo možné zdarma a anonymně zjistit svůj HIV status v sanitce České společnosti AIDS pomoc. Tuto možnost využilo 69 zájemců.

„Letošní Fun&Run byl výrazně větší než v předchozích letech, a tak jsme museli překonat pár organizačních nesnází. Mrzí nás, že někteří závodníci museli cíl trochu hledat a že zmrzlina nevyšla na všechny. Byla to povedená akce a už se těšíme na příští rok,“ uvedl produkční závodu Ondřej Plešmíd.

Charitativní běh připomněl Mezinárodní den boje proti homofobii a transfobii, který připadá na 17. května. Právě v tento den v roce 1990 byla homosexualita vyškrtnuta z Mezinárodní klasifikace nemocí Světové zdravotnické organizace.

Akci pořádal spolek Prague Pride, Česká společnost AIDS pomoc a seznamky iBoys.cz a iGirls.cz.

Dalším cílem akce Fun&Run bylo podpořit lidí bojující s HIV a omezit jejich společenskou diskriminaci. Právě oběti AIDS jsou celosvětově každoročně připomínány třetí květnovou neděli.  Letos v neděli 21. května i v Česku tyto oběti připomeneme červeným nasvícením dominant měst. Například v Praze se červeně rozsvítí žižkovská televizní věž a většina nákupních galerií, v Ostravě radnice, v Chomutově věž nebo v Plzni nové divadlo.

Děkujeme partnerům běhu

Organizátoři

PragueprideCSAPiBoysiGirls

Děkujeme partnerům

BenJerrys        Restaurant_Prazan_logo Queenie_logoprimeros  Branicke_divadloTrenyrkarna

Podporu poskytla prostřednictvím grantu společnost Gilead Sciences s.r.o.