FUN & RUN 2018

Do 8. ročníku charitativního běhu proti homofobii, bifobii a transfobii FUN&RUN se zaregistrovalo 514 běžců a běžkyň. Na startu jich v sobotu 19. května stanulo 384. Děkujeme všem za účast a skvělou atmosféru celé akce!
FUN&RUN se koná u příležitosti Světového dne boje proti homofobii a transfobii, který připadá na 17. května. Je to den, kdy v roce 1990 Světová zdravotnické organizace odstranila homosexualitu ze seznamu duševních nemocí.
8. Fun&Run v číslech
  • Datum: sobota 19. května 2018
  • Místo: Park Stromovka, Praha, zázemí v areálu Výstaviště před restaurací U Primasů
  • Délka: 10 km, 5 km a dětský běh 
  • Kategorie:  Ženy, Muži, Děti
  • Počet registrovaných běžců: 514
  • Počet běžců na startu: 384
  • Počet účastníků dětského běhu: 48
  • Trasa závodu: prohlédněte si ji zde
  • Výtěžek pro Sbarvouven.cz a Dům světla: 116 700 Kč
  • Počet osob otestovaných na HIV: 79

Do FUN&RUn se zaregistrovalo přes 500 běžců

Startovné dosahovalo 150 až 400 Kč, jeho výše se odvíjela od měsíce registrace. Výtěžek z něj dosáhl 116 700 Kč a bude využit na podporu internetové LGBT poradny Sbarvouven.cz a Domu světla, který pomáhá HIV pozitivním lidem. To znamená, že Sbarvouven.cz a Dům světla dostanou každý částku 58 350 Kč. Děkujeme, podpořili jste dobrou věc.

Do závodu se registrovalo 514 běžců a běžkyň, online registrace jsme z kapacitních důvodů museli v pátek 18. května uzavřít. Na trať pak v sobotu skutečně vyběhlo 384 lidí. Z nich 250 se vydalo na pětikilometrovou trať a 134 na desetikilometrovou.

Máme radost, že vedle jednotlivců se závodu zúčastnily i zaměstnanecké týmy několika firem, které akci pojaly jako teambuilding a podpořily myšlenku vzájemného respektu a boje proti homofobním postojům. Můžeme jmenovat například Vodafone, IKEA, PwC, Flying Tiger, Exxonmobil. Děkujeme za účast!

Do dětského závodu se zapojilo 48 dětí a všichni si odnesli medaili.

Trasy 5 a 10 km vedly parkem Stromovka. Organizační zajištění akce měla na starosti společnost Sportovní servis APACHI.

Děkujeme společnostem Tesco a Nestlé za poskytnutí občerstvení pro běžce a běžkyně. 

Ve dvou mobilních laboratořích České společnosti AIDS pomoc se nechalo bezplatně a anonymně otestovat 79 lidí na HIV a 77 lidí na syfilis. S radostí můžeme oznámit, že všechny testy byly negativní.

 

FOTKY ZE ZÁVODU

Trasa závodu

Organizátoři

PragueprideCSAPiBoysiGirls

Děkujeme partnerům

 

FUN&RUN 2018 se koná v rámci projektu We Are Fair financovaného z programu Evropské unie Práva, rovnost a občanství (2014-2020)

Podporu poskytla prostřednictvím grantu společnost Gilead Sciences s.r.o.