ČLÁNKY

Hledáme LGBT artefakty se silným příběhem pro výstavu na Prague Pride 2019

Pro letní festival Prague Pride 2019 připravujeme ve spolupráci se Společností pro queer paměť výstavu osobních artefaktů ze životů českých LGBT+ osob v 20. století. Hledáme zajímavé předměty s příběhem, které pro své majitele mají zvláštní význam. Může se jednat třeba o milostný dopis, výzdobu nočního podniku, památku na založení spolku apod. Pokud nějaký takový artefakt vlastníte, budeme moc rádi, pokud nám ho pro výstavu zapůjčíte.

Předměty nebudeme vystavovat přímo, nýbrž nafocené na velkoformátových fotografiích a opatřené popiskem s příběhem. Proto se nemusíte bát poškození či ztráty věci. Výstava bude během Prague Pride 2019 umístěna ve veřejném prostoru městské části Praha 1.

Kurátorem výstavy je historik Jan Seidl, spoluautor knihy Teplá Praha. Pokud si myslíte, že vlastníte artefakt vhodný pro výstavu, oznamte nám to, prosím, na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Stručně v něm popište předmět (ideálně připojte fotografii) i příběh, který se k němu váže. Kurátor výstavy se Vám následně ozve s informací, zda bude předmět zařazen do výstavy, a domluví zapůjčení za účelem nafocení.

Žádná stará fotka, kresba, plakát, soška, výšivka, fotbalový míč, odznak, boa, vstupenka či moták z vězení, co má teplý příběh, už nesmí skončit na smetišti (dějin)!

Vaše historické artefakty můžete také věnovat do sbírek Společnosti pro queer paměť, která buduje muzeum české LGBT+ komunity.

Velkou historii tvoří malé osobní zážitky. Věříme, že se nám společně podaří sestavit netradiční sondu do života LGBT+ lidí v Česku.

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s.
Rybná 716/24
110 00 Praha 1
IČO 22842730
Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311
© Copyright 2019 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.