ČLÁNKY

Program festivalu Prague Pride 2019 je venku – začněte plánovat

Už se to blíží! Devátý ročník LGBT festivalu Prague Pride oteplí Prahu od 5. do 11. srpna. Duhový průvod projde městem jako vždy v sobotu, to znamená 10. srpna. Právě jsme zveřejnili letošní program, který nabízí 130 akcí. Najdete ho v horním menu pod sekcí Festival, anebo prostě proklikem přes dlaždici na homepagi.

Již tradičně začneme duhový týden zahajovacím koncertem, jímž symbolicky otevřeme Pride Village na Střeleckém ostrově. Festival se pak rozproudí na desítkách míst po celé metropoli. Nejintenzivnější festivalový život pofrčí kromě komunitní Village v diskuzním Pride Housu, v queer prostoru Patra Krymská a letos poprvé v sídle organizace Život 90, kde bude probíhat několikadenní program Pride Life zaměřený na mezigenerační dialog.

PP2019 vizual sirka zeny

Spolu na dosah – i po půl století máme tendenci se skrývat

Na letošním festivalu si budeme připomínat události kolem Stonewallských nepokojů z roku 1969 a jejich význam pro rozvoj LGBT hnutí. Zároveň se podíváme na situaci v Česku, které právě letos slaví 30 let od Sametové revoluce. Právě tehdy začaly se vznikem občanské společnosti vznikat i LGBT spolky a měnit náš život k lepšímu. Přečtěte si více o tématu letošního festivalu.

Festivalová kampaň letos nese slogan Spolu na dosah. Spolu s rukami dvou žen a dvou mužů, které se už už dotýkají, ale přeci jen mezi nimi zůstává prostor, odkazuje ke skutečnosti, že i dnes, 57 let po zrušení trestnosti homosexuality v Československu, se mnoho stejnopohlavních párů raději nechytne na ulici za ruce. Myslíme si, že je na čase to změnit. Vždyť taková základní věc, jako je přítomnost ve veřejném prostoru, je základním předpokladem toho, aby široká veřejnost brala queer lidi jako své samozřejmé a plnoprávné členy a členky. Jak můžeme chtít manželství, právo na úřední změnu pohlaví nebo formální uznání sociálních rodičů, když nebudeme vidět?

Kampaň Spolu na dosh vytvořila agentura 2FRESH.

Začněte plánovat – co můžete udělat už teď

Většina ze 130 akcí festivalu, včetně velkolepého sobotního programu v Pride Parku, je i letos zadarmo. Nicméně některé náročnější události přeci jen nějaké vstupné vyžadují, byť se je snažíme držet na spíše symbolické úrovni. Na Goout.cz si již můžete pořídit vstupenky na zahajovací koncert, queer femme party Bobr a oficiální afterparty Dirty Dirty Dancing Vol. 5.

Na festival je potřeba se také vybavit. Spustili jsme nový eshop, v němž lze platit kartou online, a naplníme ho festivalovými proprietami, jako jsou trička, ponožky, vějíře, placky a další. Proč je dobré nechodit do obchodů s duhovými šmuky, ale nakoupit přímo v našem eshopu? Protože nákupem prajdího merche získáte mnohem víc, než jen produkt s duhou. Přispějete tím na festival Prague Pride a ty spousty věcí, které na něm dostáváte zadarmo. Až bude hrát vaše oblíbená kapela, až si budete hovět na lehátku nebo si půjdete odskočit do mobilního WC, budete mít dobrý pocit, že právě na to šel zisk z vašeho nákupu.

Co je ještě dobré vědět

V druhé půlce července vyjde festivalový Prague Pride Mag s 48 stranami informací o programu a LGBT+ tématech. Jeho tištěnou verzi najdete v LGBT-friendly podnicích a během Prague Pride na místech konání festivalu. PDF verze bude ke stažení zde na webu (sekce Spolek – Ke stažení).

Pro mimopražské účastníky a účastnice opět připravujeme průvodce s praktickými tipy. Bude brzy ke stažení zde na webu.

Image

Přípravy běží, ale ve festivalovém týmu bychom stále ještě užili pomoc několika dalších lidí. Pojďte nám pomoct – je to zážitek, který jako řadoví účastníci akce mít nebudete. Mrkněte do sekce Chci se zapojit, jestli máme nějakou prácičku právě pro vás.

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s.
Rybná 716/24
110 00 Praha 1
IČO 22842730
Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311
© Copyright 2019 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.