Queer vzdělávání v Česku + projekce Adam

Den: čt 6.8.2020
06.08.2020 19:00
06.08.2020 23:00
ZAPOJTE SE OSOBNĚ
Diskuze, Film
Pride Cinema, Kasárna Karlín, Prvního pluku 20/2, Praha 8-Karlín
Organizátor: Queer filmový festival Mezipatra
Web pořadatele: http://www.mezipatra.cz/
Vstup: ZDARMA
Jazyk akce: Diskuze: česky, Film: anglicky mluvený s českými titulky

Diskuze:

Jaké to je procházet základkou a být queer v českých městech a vesnicích? Kolik informací mají vyučující a kolik studenti*ky? Jaké stereotypy stále přežívají v hlavách studentů*ek a čeho se obávají? Diskuzní panel nabídne pohled do vzdělávacích programů „Mezipatra na školách“ a probere otázky vzdělávání o genderu a sexualitě. Hosty debaty jsou psycholožka Irena Smetáčková z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK a Adam Šindelář s Alešem Rumpelem, kteří řadu diskuzí na školách absolvovali.

Projekce filmu: Adam

Když osmnáctiletý, po dobrodružství prahnoucí Adam přijede navštívit svou sestru do New Yorku, otevře se mu možnost poznat queer svět, do kterého by nejspíš sám od sebe nenakouknul. Navíc potkává okouzlující Gillian. Mezi oběma je značná sympatie, ale má to jeden háček: Gillian se domnívá, že Adam je trans. Přijďte se podívat na vítězný snímek festivalu Mezipatra 2019: americkou indie komedii Adam o důležitosti přátelství a vzájemné tolerance nejen v queer komunitě.

(USA, 95 min)

-----

Začátek doprovodného programu 19:00, začátek projekce 21:00. Diskuze je v češtině, film je v angličtině s českými titulky. V případě deště se projekce přesouvá z Letního kina do Garáží.

Queer filmový festival Mezipatra uvádí během Prague Pride program pod názvem Identita ve městě. Od 3. do 7. srpna budou moci diváci a divačky navštívit večerní promítání a účastnit se debat ohledně aktuálních queer témat. Místem konání budou opět Kasárna Karlín s otevřenou kavárnou a barem. Vstup na všechny akce je zdarma.

Image