Pride Voices live

Den: čt 6.8.2020
06.08.2020 19:00
06.08.2020 23:59
ZAPOJTE SE OSOBNĚ
Party, Talkshow
Kino Přítomnost, Siwiecova 1, Praha 3
Organizátor: Prague Pride
Web pořadatele: https://www.facebook.com/events/560784681260089/
Cena vstupenky: 100 Kč
KOUPIT ONLINE
Jazyk akce: česky

Pride Voices opět představí několik inspirativních osobností, které vás obohatí svými netradičními příběhy a po skončení programu se s nimi budete moci osobně seznámit a propojit při neformální party. Svými hlasy vás budou letos inspirovat:

Johanna Nejedlová

Spoluzakladatelka neziskové organizace Konsent, která se zaměřuje na osvětu o sexuálním násilí a boří zažitá tabu a mýty. Johanna byla za svou práci v roce 2019 oceněna evropskou cenou Women in Europe v kategorii Woman in Youth Activism.

Richard Stonavský

Člen nejvyššího vedení společnosti Vodafone. Je to první pracoviště, na kterém je plně vyoutovaný. Richard od roku 2011 zodpovídá za vnější vztahy a regulační strategii Vodafonu. Předtím působil v T-Mobile, Aliatelu a v Senátu ČR.

Andrea Jenkins

První afro-americká veřejně vyoutovaná trans žena zvolená v USA do veřejné funkce. Andrea v lednu 2018 uspěla ve volbách do městské rady v Minneapolisu. Je trans aktivistka, politička, spisovatelka a básnířka, performerka. K českému publiku promluví prostřednictvím předem natočeného videa s českými titulky.

Lenka Hatašová

Česká fotografka, která se věnovala válečné fotografii během války v bývalé Jugoslávii, sportovní fotografii při tenisových Grand Slamech i portrétům veřejně známých osobností z politiky i kultury. Lenka podporuje iniciativu Jsme fér, pro kterou nafotila kampaň vyzývající k podpisu petice za manželství pro všechny.

Daniel Krejčík

Mladý český herec, který se nezalekl ztráty atraktivních rolí a veřejně se vyoutoval jako gay. Na festivalu Prague Pride jej můžete vidět v hlavní roli divadelní hry Dánská dívka, kde ztělesnil postavu transgender ženy Lily.

Zora Hesová

Pozorovatelka politiky, islamoložka a bývalá dobrovolnice Prague Pride. Z Československa odešla na studia do zahraničí hned revoluci. Díky tomu se pridu poprvé účastnila před 25 lety v jihofrancouzském Toulouse. Tehdy to byla malá politická demonstrace za rovnost organizovaná místními ekology. Dnes se tam hrdě slaví různorodost, jako ve většině dalších měst, ve kterých později žila. Na okrajích Evropy – v Tunisu, v Káhiře, v Sarajevu, ale dříve i v Krakově a Bukurešti – byla od 90. let svědkem počátků emancipace. Její zájem o průsečíky mezi náboženstvím a modernitou ji překvapivě zavedl zpět domů ke studiu současné reakce na požadavek zrovnoprávnění LGBT+ lidí.

 

Akcí nás provede herečka a moderátorka Tereza Dočkalová, kterou znáte například z feministického pořadu Branky, body, kokoti.

Hudbou polechtá DJ Mackie Messer, hvězda pražské elektroswingové scény, za doprovodu skvěle jamujícího saxofonisty, mistra Hadashe. Sunny Side / Swing & Bass / Latin Jazz / Funky Disco / Hot Jazz Jam jako bič!

Kvůli opatřením proti koronaviru budou letošní Pride Voices v češtině.

Přidejte se a oslavte s námi 10 let Prague Pride trochu jinak!

friedrich naumann foundation

Akce se koná s podporou Friedrich Naumann Foundation for Freedom.

Image

Partnerem Pride Voices 2020 je ING Bank.

Image

Akce může proběhnout díky podpoře US Embassy.