Domácí násilí v LGBT párech: častější, než si myslíte

Den: pá 7.8.2020
07.08.2020 18:00
07.08.2020 18:50
ZAPOJTE SE OSOBNĚ, ONLINE
Diskuze
Pride Life, Život90, Divadlo U Valšů, Karoliny Světlé 286, Praha 1
Organizátor: Nadace Vodafone
Web pořadatele: https://www.nadacevodafone.cz
Vstup: ZDARMA
Jazyk akce: česky
Domácí násilí je v LGBT+ párech stejně časté jako v těch hetero. Za svůj život se s ním setká každý čtvrtý gay nebo lesba. Zjistěte, jak poznat signály nebezpečného vztahu a jak z něj ven.   

Domácí násilí má mnoho podob. Může zahrnovat jak fyzické, tak i psychické násilí či přímo kontrolující chování. Na bezpečný vztah má právo každý, bez ohledu na svou orientaci. Odhalit nebezpečný vztah a vystoupit z kruhu násilí ale není jednoduché. Nabídneme vám proto inspirativní příběh jedné z obětí a představíme i unikátní mobilní aplikaci Bright Sky CZ od Nadace Vodafone, která obsahuje komplexní informace o tom, jak poznat nebezpečný vztah, co dělat, kam se obrátit, jak si bezpečně uchovat důkazy a mnohem víc.

Účast přislíbily:

Mirka Vážanská – oběť domácího násilí z LGBT komunity, která našla odvahu svůj osobní příběh sdílet 

Markéta Alex Bečků – oběť domácího násilí v trans páru, zaměstnankyně Vodafone

Markéta Neplechová – psychoterapeutka z organizace ROSA – centrum pro ženy

Veronika Řídelová – manažerka aplikace Bright Sky pro odhalení domácího násilí, Nadace Vodafone

Moderuje Adéla Elbel.   

 

Posláním Nadace Vodafone je dlouhodobě vytvářet ekosystém společenských a sociálních inovací a změn, které využívají technologie ke zkvalitňování života lidí v České republice, zlepšují veřejný prostor a strategicky propojují osoby a komunity k veřejnému prospěchu. Od doby svého vzniku v roce 2006 rozdělila Nadace Vodafone více než 195 milionů korun a podpořila na 500 projektů, čímž ovlivnila životy více než 1, 5 milionu lidí.  

 

Diskuzi můžete sledovat online nebo v divadelním sále s kapacitou 70 míst. Více lidí nebude do sálu z hygienických důvodů vpuštěno. Děkujeme za pochopení.      

Kde můžete akci sledovat online?