ON_A – vernisáž výstavy Terezy Koňaříkové

Den: po 3.8.2020
03.08.2020 17:00
03.08.2020 18:30
ZAPOJTE SE OSOBNĚ
Výstava
Pride Cinema, Kasárna Karlín – Bazén, Prvního pluku 20/2, Praha 8-Karlín
Organizátor: Trans*parent
Web pořadatele: https://terezakonarikova.cz/
Vstup: ZDARMA
Jazyk akce: česky, anglicky

Přijměte pozvání na vernisáž výstavy fotografií Terezy Koňaříkové ON_A. Na vernisáži potkáte autorku a tatéra Martina Mare, kterého Tereza Koňaříková také fotila. Rozhovor s ním si můžete přečíst na jejím webu.

Fotografie Terezy Koňaříkové jsou osobní výpovědí nebinárních a transgender osob. Tělo je pro většinu lidí bezpečným útočištěm ve vztahu k vnějšímu světu, pro některé se však může stát zdrojem odcizení a úzkosti. Díky propojení fotografií a fragmentů rozhovorů zprostředkovává výstava divákovi*čce ucelenější představu o tom, jakou zkušeností procházejí transgender a nebinární lidé v každodenním životě, a jak jejich identita ovlivňuje vztah k vlastnímu tělu.

Tereza Koňaříková

Fotografka žijící v Praze. V současné době také cestuje a píše. Baví ji zachycovat alternativní životní styl, tetování, kapely a různé subkultury. Studovala reklamní fotografii na UTB ve Zlíně. Mimo komerční zakázky ráda pracuje na projektech sociálního nebo ekologického zaměření. Pro své volné soubory a portréty ráda využívá analogové fotografie.

ON A vystava puvodni rozmer