Život a zdraví LGBT+ lidí v Česku

Den: st 5.8.2020
05.08.2020 16:00
05.08.2020 17:30
ZAPOJTE SE OSOBNĚ, ONLINE
Přednáška
Pride Life, Život90, Divadlo U Valšů, Karoliny Světlé 286, Praha 1
Organizátor: Queer Geography
Web pořadatele: http://www.queergeography.cz/
Vstup: ZDARMA
Jazyk akce: česky

Výzkum v oblasti kvality života a duševního zdraví LGBT+ lidí probíhá pod vedením Michala Pitoňáka v Národním ústavu duševního zdraví. Poprvé jsou respondenti*ky v Česku dotazováni*ny na otázky související s menšinovým stresem a stigmatizací ne-heterosexuálních lidí ve společnosti. V rámci této události budou představeny první přehledné popisné výsledky a autor výzkumu s vámi bude diskutovat důvody, proč si vůbec dané otázky položil.

Michal Pitoňák pracuje jako výzkumný pracovník v Národním ústavu duševního zdraví a je předsedou spolku Queer Geography. Spolu s ním bude hovořit Andrea Stašková z Masarykovy univerzity.

Prvních 50 minut přednášky bude streamováno online. Zbylý čas bude diskuze pokračovat jen na místě (offline). 

 

Queer Geography je vědecko-popularizačním spolkem, jehož cílem je zvyšovat informovanost o LGBT+ tématech, zpřístupňovat a popularizovat aktuální vědecké poznatky založené na důkazech a rozvíjet dialog mezi odbornou a laickou veřejností.

 

Přednášku můžete sledovat online nebo v divadelním sále s kapacitou 70 míst. Z hygienických důvodů nebude více osob do sálu vpuštěno. Děkujeme za pochopení.

Kde můžete akci sledovat online?