ČLÁNKY

Fun&Run bude 6. září, letní festival se koná v původním termínu

I spolku Prague Pride se silně dotkla situace kolem šíření nákazy koronavirem COVID-19. Hned po omezení shromažďování a pohybu obyvatel jsme zrušili pár menších akcí a pro ty větší hledáme nové termíny nebo přemýšlíme nad úplně novým formátem vhodným pro časy koronaviru. Zdraví veřejnosti i našeho vlastního týmu je pro nás prioritou. Přesto spolek Prague Pride pokračuje v práci a snaží se i pomáhat potřebným. 

Jak u nás v tuto chvíli situace vypadá?

Iniciativa Jsme fér zrušila demonstraci na Malostranském náměstí, která se měla konat 12. března u příležitosti smutného výročí 639 dní, kdy zákon o manželství pro všechny leží ladem ve Sněmovně.

Odpolední setkání pro queer teenagery FILIP20, které se mělo konat 4. dubna, posouváme na později. Hledáme nový termín.

Ve čtvrtek 12. března vyhlásila vláda stav nouze. Proto jsme zrušili i březnové setkání podpůrné skupiny zaměřené na coming out Najdi svou barvu, které se mělo konat právě ten den. Zatím předpokládáme, že dubnové setkání by se mohlo uskutečnit, protože se jedná o malou skupinku lidí. Účastníci a účastnice budou zavčas informováni vedoucími skupiny.

Provoz kanceláře Prague Pride jsme omezili na minimum, pracujeme online z našich domovů. Ctíme pravidla společenského odstupu (social distance), a tak jsme zrušili  i plánovaný víkendový teambuilding festivalového týmu, kde jsme měli pracovat na přípravách nadcházejícího 10. ročníku Prague Pride. Neklesáme na mysli a jedeme dál, jen virtuálně. 

Fun&Run přesouváme na 6. září

Už nějakou chvíli bylo jasné, že charitativní běh Fun&Run se v původní termín 17. května neuskuteční. Vybrali jsme nový termín 6. září 2020. Vše ostatní zůstává - akce bude ve Žlutých lázních, dosud provedené registrace platí. Online registrace běžců je nadále otevřená a startovné odteď až do září je 400 Kč (tedy cena nebude s dalšími měsíci narůstat, jak bylo původně v plánu). Chceme vám dát možnost v klidu počkat na vývoj situace a nechceme, abyste se cítili nuceni přihlásit se co nejdřív. Nižší cena sice znamená nižší výtěžek z akce, který jde na podporu LGBT poradny Sbarvouven.cz a Domu světla. Ale férové jednání nám v tuto chvíli přijde důležité. Pro registraci do Fun&Run až na místě v den konání akce ve Žlutých lázních zůstane cena startovného 500 Kč.

Festival Prague Pride bude v původním termínu 3.-9. srpna 

Řada světových pridů už ohlásila, že se letos nebude konat. Prague Pride má tu výhodu, že se nekoná v pridovém měsíci červnu, ale až v srpnu. Učinili jsme rozhodnutí, že pražský pride se bude konat v původním termínu 3. - 9. srpna. Teď jde jen o to, v jakém formátu. Diskutujeme o různých možnostech a pečlivě sledujeme vývoj situace. 

Pomoc LGBT+ lidem v době koronaviru

Naše poradna Sbarvouven.cz funguje i během karantény. Je určena všem LGBT+ lidem v krizi, můžete se na ni obracet nejen kvůli coming outu. Mentoři a mentorky jsou připraveni si s vámi popovídat, pokud trpíte úzkostmi z toho, co se děje venku, a nemáte si o tom s kým promluvit. Nebo pokud jste doma zavření s rodinou, před kterou zatím tajíte svou sexuální orintaci či genderovou identitu. Jsme tu pro vás na www.sbarvouven.cz.

Organizace ŽIVOT90 poskytuje v Praze pomoc všem osaměle žijícím seniorům včetně těch, kteří jsou LGBT. Využít lze jejich telefonní linku 800 160 166 i online chat na www.zivot90.cz/chat. ŽIVOT90 je dobré kontaktovat s žádostí o pomoc s nákupem, venčením psa, či vyzvednutím léků z lékárny, ale taky když si člověk prostě potřebuje popovídat, aby se cítil líp. Více informací na www.zivot90.cz

Nudíte se? Pomáhejte

Pokud jste doma a máte volný čas, zapojte se do některé z aktivit na pomoc potřebným. Například:

Přejeme vám,  abyste vše dobře zvládali a abyste byli zdraví a v bezpečí!

CO DĚLÁME

AKCE

VZDĚLÁVÁNÍ

CO DĚLÁME

POMOC

VYJEDNÁVÁNÍ

KDO JSME

SLEDUJTE NÁS

NAKUPUJTE

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s. 

Rybná 716/24 
110 00 Praha 1 
Česká republika

IČO 22842730 

Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

© Copyright 2020 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.