fbpx

ČLÁNKY

Témata, o kterých jinde neuslyšíš. Nalaď si 2. sérii podcastů Prague Pride a buď v obraze!

Queer témat se do programu festivalu Prague Pride snažíme zahrnout co nejvíc. Pojmout všechny důležité informace během samotného festivalu však může být pro návštěvníky*ice těžké. Proto si v 2. sérii podcastů osvěžíme témata loňského festivalu, která jsou stále aktuální – zveřejňovat budeme jednu zajímavou queer debatu či besedu týdně.

V nové sérii podcastů Prague Pride zpřístupňujeme fanouškům ty nejzajímavější besedy a debaty z loňského festivalu. Posluchači a posluchačky se tak budou moct seznámit s pestrou směsicí LGBT+ témat, a to kdykoliv a odkudkoliv ­– třeba při cestě tramvají. První 2 díly z naší nové série najdeš už teď na Apple Podcast, Spotify a dalších podcastových aplikacích.

 

manzelstvi debata

 

prvním díle série jsme se věnovali manželství pro všechny. Filip Titlbach, novinář Deníku N, si do studia pozval hosty a hostky různých generací a orientací. Zazněly rozdílné názory na problematiku sňatků stejnopohlavních párů. Posluchači*ky si při poslechu debaty můžou udělat lepší představu o tom, jaké názory mají na manželství pro všechny lidé z různých sociálních bublin.

 

nebinarni cestina

 

V druhém díle jsme se bavili o limitech češtiny pro nebinární lidi. Zatímco v anglickém jazyce se o sobě mohou vyjadřovat poměrně snadno, aniž by tím popírali*y svou identitu, v našem mateřském jazyce je to díky rodům o dost složitější. Vzniká tak zvláštní situace, kdy se o sobě nemohou vyjadřovat způsobem, který by odrážel jejich identitu. Ale jisté možnosti, jak tyto limity překonat, existují, a právě ty v debatě zkoumají lidi z kolektivu TakyTrans.

V dalších dílech se budeme věnovat jak velmi specifickým menšinovým tématům, tak i těm, která se týkají všech LGBT+ lidí. Těšit se můžeš třeba na to, jak rozebereme českou LGBT+ literaturu, prozkoumáme queerness z pohledu vědy i víry, budeme otevřeně mluvit o chemsexu, a ještě mnohem víc. Podcasty si můžeš kdykoliv poslechnout na Apple Podcast, Spotify a dalších podcastových aplikacích.

CO DĚLÁME

PROJEKTY

VZDĚLÁVÁNÍ

CO DĚLÁME

POMOC

VYJEDNÁVÁNÍ

KDO JSME

SLEDUJTE NÁS

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s. 

Rybná 716/24 
110 00 Praha 1 
Česká republika

IČO 22842730 

Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

© Copyright 2022 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.