Blíží se poslední dvě reprízy tanečního představení DOGTOWN

Datum Posted in Aktuality

V době, kdy máme strach promluvit nahlas, vzrůstá potřeba se vzepřít a protestovat, potřeba najít jiný způsob, jak se vyjádřit beze strachu. Každý ví, že lžou, že nás pomalu nahlodávají zevnitř, že stanovují pravidla toho, co je zakázáno a co dovoleno. Kolik svobody opravdu máme? Dva muži, kteří se potkají, zkoumají, co je dovoleno.

DOGTOWN je mezinárodní tanečně-divadelní představení, které vzniklo v choreografii renomovaného izraelského choreografa Nadara Rosana ve spolupráci s českými umělci. Premiéru mělo v rámci 5. ročníku festivalu Prague Pride v roce 2015. Ještě tentýž rok obdržel Nadar Rosano prestižní izraelské ocenění Best Artist.

25_302

V inscenaci se představí Martin Šalanda a Roman Zotov, asistentem choreografie je Honza Malík a na světelném designu se podílí Pavla Beranová.

„Svým způsobem jsme ztratili svou lidskou identitu. Čím dál víc se obracíme k instinktům. V každé společnosti je někdo tím slabším. Být homosexuálem je těžké, nejprve si to musíte přiznat, pochopit to a přijmout. Až pak s tím můžete jít ven. Cítíme, že žijeme v apokalyptickém světě, který se hroutí, nemá jasný řád. Demokracie se zcvrkává a náš svobodný hlas je slabší a slabší,“ říká o představení choreograf Rosano.

Představení bylo v minulých měsících například na programu divadla Ponec nebo Warehouse 2 v Tel Avivu. Další dvě a zároveň poslední reprízy jsou naplánovány na 11. dubna na 17. ročníku Salzburger Performance Tage v Salzburku a 25. dubna na Nu Dance Festu v Bratislavě – na toto představení přijede i Nadar Rosano.

25_298

„Toto dílo dozrávalo v několika etapách a navíc v různých prostředích a vlastně bude pokaždé zase jiné, v jiném prostoru. Na každé repríze je zajímavé pozorovat, jak se zvedá interpretační kvalita obou performerů, nebojím se říci, že při každém představení zrají výrazově i pohybově a získávají větší a větší důvěru sami v sebe,“ hodnotí DOGTOWN Yvona Kreuzmannová, porotkyně České taneční platformy.