Vybrali jsme pro vás LGBTQ+ anglická představení na Prague Fringe festivalu

Datum Posted in Aktuality

Prague Fringe festival – největší a nejstarší divadelní festival v angličtině v rámci kontinentální Evropy – se letos v Praze uskuteční už pošestnácté, a to od 26. května do 3. června. Od svého založení v roce 2002 se každým rokem neustále rozrůstá, a to jak svou velikostí, tak i co se týká oblíbenosti. Ročně Prague Fringe navštíví na 6000 spokojených diváků všech věkových kategorií a ze všech různých koutů světa.

Letošní ročník nabízí pět tematických kategorií, mezi nimiž nechybí ani LGBTQ+, ve které můžete zhlédnout 12 představení.

Johnny Darlin: Ve skříni

Ať již je to nějaká úchylka, nebo tajná láska, všichni ve skříni schováváme nějaké tajemství. Johnny Darlin představuje svá tajemství spolu s pracemi LGBTQ básníků a povídkářů. Zároveň se ptá: „Jak složité je se konečně přiznat ke své orientaci?“

Už žádná Miss Ameriky

Hlasité, zábavné, vážné a feministické. Dvě ženy a jeden protest. Inscenace je inspirována událostí z roku 1968, kdy Hnutí za práva žen vzalo útokem soutěž krásy Miss Ameriky. Toto je verze roku 2017 a pro mužské očumování zde rozhodně není místo. To je NAŠE pravidlo.

Odsouzen k průměrnosti

Být gayem ve středním věku, který žije v manželství, je samo o sobě dost těžké a on má k tomu ještě nepříjemný přízvuk. Instinkt Gavina vede k hledání stinných stránek v obyčejných životech lidí ve svém okolí, on sám se ale pomalu utápí ve své průměrnosti.

Pilulka pravdy: Nářek sympaťáka

Screen Shot 2017-05-02 at 21.19.57

Kdo je nepřítel žen? Proč by se někdo zapojoval do záštiplné války s „feminacistkami“, ve které je hlavní zbraní klávesnice? A kdo je to „patolízal“? Pilulka pravdy je na černém humoru založený příběh o mladíkovi, jenž se ponoří do temných hlubin internetu.

Tygr

Screen Shot 2017-05-02 at 21.30.29

Je léto a Kathy se doma nudí. Přiměje se jít do lesa. Za stromy ji něco pozoruje. Vybije se jí mobil. Jen na vás záleží, co se stane dál. Oceňované interaktivní představení, které jedinečným způsobem kombinuje poezii, hudbu a vyprávění.

Zach & Viggo: Vysněný tým

Screen Shot 2017-05-02 at 21.35.53

VÍTĚZ Best Comedy Award – Brighton Fringe. Mžikem vyprodané představení v New Yorku i Los Angeles a beznadějně vyprodané na Fringe festivalu v Edinburghu v roce 2016. Norsko-americké oceňované komediální dvojka Zach & Viggo se vrací do Prahy se zbrusu novou show!

Zurich: Antikomedie

Screen Shot 2017-05-02 at 21.41.26

DěJiNy DADaIsMu PoDaNÉ sTyLEM dAdA. Zurich roku 1916. Zuří první světová válka a zároveň se rodí umělecký styl, který prchá před racionálním myšlením. Působivé, zábavné a vzdorovité. Vítěz ceny Best of Fringe Award na Fringe v San Francisku (2015).

Pravidla nafukování

Po úspěchu na edinburghském Fringe festivalu přijíždí oceněná skupina Baloons Theatre do Prahy, aby zde předvedla svou „skvělou, avšak traumatizující“ show. Ta nemá scénář a neustále se dále vyvíjí. Chcete přijít a zahrát si?

Velryby & duše

Drsná a smyslná bajka pro dospělé. Když malou vesnici navštíví tvor z jezera, vše se změní. Tato show, oceněná v roce 2016 na newyorkském festivalu International Fringe, přijíždí poprvé do Prahy! Pokud máte dost odvahy, přijďte…

Zach Zucker: Lidská bytost

Po úspěchu v Los Angeles a v Austrálii se do Prahy vrací oceňovaný Gaulierův žák a komik Zach Zucker! Mix mimiky, fyzického divadla, komedie a živých komiksů; Lidská bytost je humorný psychosexuální bufet, který se vytváří a zároveň je požírán.

Viggo Venn: Pepitův život

Po veleúspěšné australské tour přijíždí do Prahy Viggo Venn, oceňovaný komik a Gaulierův žák. V představení s prvky klaunství a fyzické komedie se setkáme s Pepitem – zaměstnancem v továrně na sušenky, který zjistí, že je vlastně postavou v divadelní hře.

JoJo Bellini: Kabaret Prásk!

Od ochromujících autonehod až po výkopy a výstřednosti; pohodlně se usaďte, připoutejte a připravte se na svou životní jízdu s JoJo Bellini a její nespoutanou darebností, klaunstvím a komediálností.