V ulicích nás bylo 35 000! Díky všem za účast a za finanční příspěvek na PP 2018

Datum Posted in Aktuality

Duhová sobota se skvěle vydařila. Počasí bylo sice chladnější, ale sluníčko to zachraňovalo. V ulicích bylo podle odhadů 35 000 lidí. Kdo všechno tam byl?

V čele průvodu jely tři Mini Coopery s významnými hosty: Ester Janečková, patronka poradny Sbarvouven.cz, jejíž mentoři a mentorky pomáhají především mladým lidem, kteří procházejí coming outem, řeší problémy se vztahy v rodině, šikanou ve škole a podobně. Poradna vznikla v roce 2015, nedlouho poté, co teplý synovec Ester Filip spáchal sebevraždu. Na autě s Ester jela Filipova matka Svatava.

Ať máme krásný Prague Pride 2018
Pošlete stovku nebo i víc na sbírkový účet: 2000413429 / 2010. Každá koruna pomůže! Nebo pošlete DMS ve tvaru DMS PRAGUEPRIDE 90 na číslo 87 777. Smska stojí 90 Kč a 89 Kč dostane Prague Pride. Více na www.darcovskasms.cz. Děkujeme 🙂

Janeckova_Ester_pruvod

Na dalším miníkovi jela Jennifer Lu, tchajwanská LGBT aktivistka a koordinátorka tamní kampaně za manželství pro stejnopohlavní páry. Otázku rovného manželství na Tchaj-wanu v květnu řešil Nejvyšší soud a vydal rozhodnutí, že zákaz uzavírat manželství u gayů a leseb je diskriminací. Tchaj-wan je tedy na nejlepší cestě stát se první asijskou zemí, kde se stejnopohlavní páry mohou brát.

Jennifer Lu_pruvod

Ve třetím mini jela členka německých Sester věčné radosti, Daphne Maria Ospi. Řád vznikl v 70. letech v San Francisku v reakci na epidemii HIV. Členové Řádu se věnují prevenci HIV a charitativní činnosti zaměřené na HIV+ lidi. Daphne působí v Berlíně a v Praze byla letos poprvé.

Daphne_sestry vecne radosti_pruvod

V čele průvodu jsme vedle duhové vlajky letos měli i vlajku EU, České republiky a hlavního města Prahy a romskou vlajku. U banneru Prague Pride v čele průvodu kráčela pražská primátorka Adriana Krnáčová, radní MČ Prahy 7 Hana Třeštíková, v davu jsme potkali i bývalého ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera nebo Dominika Feriho.

Vlajky_pruvod

Jsme rádi, že do průvodu nás přišly podpořit také celebrity! Hned v první řadě u čelního banneru Prague Pride jste mohli vidět zpěvačku a herečku Barbora Mottlovou, VIP instruktorku a cvičitelku Hanku Kynychovou a moderátorku Veroniku Farářovou Saskovou. S účastníky průvodu i policisty se ochotně fotila Olga Lounová a má ze soboty asi úplně nejvíc fotek. Zahlédnout jste mohli také modela Jirku Korytáře s jeho dlouholetým partnerem a dvěma super cute psy. 

Mottlova_Kynychova_Fararova_Saskova

Jako každý rok před tím, než se průvod vydal na cestu, proběhly testy na alkohol a drogy u všech řidičů a řidiček alegorických vozů. Jsme rádi, že policie tyto testy provádí a dokonce je o to sami prosíme. Mrzí nás, že letos dva řidiči nebrali vážně přísné instrukce koordinátora průvodu Oldy a neprošli testem na drogy. Auta v průvodu tedy neřídili a byli nahrazeni. Na festival to ale vrhá špatné světlo a dost nás to štve. Jaké z toho plyne poučení? Mějte na paměti, že test slin na vás prozradí i to, co jste dělali minulý víkend!

Při cestě Řásnovkou bohužel jeden z členů Ara Art spadl při zatáčení vozidla z alegorického vozu. Pád na dlažbu vypadal opravdu zle, a proto mu byl zařízen odvoz do nemocnice. S ním i jeho rodinou jsme v kontaktu.

Máme ale i skvělé zprávy - na Letné došlo k žádosti o ruku jednoho z členů organizačního týmu Prague Pride, a to shodou okolností přímo před stánkem kampaně za manželství pro všechny Jsme fér. Jak do dopadlo? Řekl ANO! 

Užili jste si duhovou sobotu? Těšíte se na příští rok? Přispějte na konání osmého ročníku Prague pride, který se uskuteční od 6. do 12. srpna 2018! Ať máme zase skvělý Pride.

Číslo sbírkového účtu: 2000413429 / 2010. Každá stovka pomůže!

Nebo prostě pošlete DMS:

DMS_letak_180x124.indd