Festival Prague Pride představuje nové logo, tangram dostal facelift

Datum Posted in Aktuality

Duhový tangram za uplynulých sedm let doslova srostl s Prague Pride. Honzovi Valderovi se tehdy podařilo pro pražský pride vytvořit logo, které geniálně skloubilo barvy duhy, rozmanitost LGBT komunity i skládačku všech možných témat, která musíme v Česku řešit.

V poslední době se ale Prague Pride rozrostl a jedno společné logo pro spolek i pro letní festival přestalo stačit. Festival už není naší jedinou aktivitou, přibyla k němu online LGBT poradna, běh proti homofobii, iniciativa podporující diverzitu na pracovišti, kampaň za manželství,… a teď se nám začínají rozvíjet i aktivity pro duhové rodiny.

V tom je potřeba udělat pořádek. Proto vám představujeme nové logo, které odteď bude používat letní festival Prague Pride. Spolek si ponechává tangram, jehož design prošel drobným refreshem.

Logo festivalu je vlastně náš milovaný tangram přeskládaný do jiného tvaru. Zvolili jsme právě srdce, protože festival jako naše původní a nejstarší aktivita je pro nás srdcová záležitost. Jeho program je zaměřen na šíření respektu a lásky k životu, rozmanitosti, ostatním lidským bytostem. Pro zahraniční účastníky je Praha srdcem Evropy, které leží na pomyslné hranici východu a západu.

Logo festivalu pro nás vytvořila agentura Leo Burnett, jíž tímto velmi děkujeme.

A takto teď vypadá spolek Prague Pride: